legowisko dla psa - szczeniaka

Czy warto nabyć akcesoria dla psiaka – legowisko dla małego psa?

Czy warto nabyć akcesoria dla psiaka – legowisko dla małego psa?

Sportowe szelki dla czworonoga

Z pieskiem potrafimy ćwiczyć różnorodne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to wówczas być od razu profesjonalny sport, biegać lub jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz krajowy producent Sali. Profesjonalne, sportowe szelki dla psa skonstruowane są tak, aby dostarczyć psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest stosować szczególne szelki poświęcone do gonienia z psiakiem bądź jazdy na rowerze.
psie legowisko zobacz na https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer produkuje oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania oryginalnych sportów biegowych. Są więc to szelki super dostosowane do formy pieska, umożliwiają ochronę szyi i także pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i także nie powodują zadrapań. Szelki dla pieska Line mogą być wykorzystywane także na co dzień, zwłaszcza do dalekich spacerów. Są to wówczas szelki nadające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla psiaka to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi to połączenie klasycznych szelek rodzaju guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska także świetnie sprawdzają się w dogtrekkingu, ale można uprawiać w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można ogromnie dobrze dostosować do rozmiarów czworonoga, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają linearnie siłę, z którą piesek szarpie, zezwalając mu na przyjemną i dodatkowo wydajną pracę oraz łatwość ruchów. Szelki dla psa Speed są wygodne oraz elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do mocowania czworonoga na spacer, drugie do przyczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze czy długiej wyprawy.

Marka Sali robi także specyficzne szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Przeznaczone są dla piesków, które za mocno nie ciągną oraz dobrze postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to wówczas też Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem też wszechstronne szelki, wolno zakładać je psiakowi na ciągłe spacery, zaś także stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji oraz miękkie, ich cechą jest dodatkowo błyskawiczne oraz lekkie zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co wzmacnia bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli zamierzamy uprawiać sport z psem potrzebujemy kupić dla niego adekwatne, funkcjonalne oraz przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.