zabawki dla kota - kocie akcesoria

Gdzie nabyć mocno ciekawe zabawki dla kotków?

Gdzie nabyć mocno ciekawe zabawki dla kotków?

Pewno każdy chociaż raz spotkał kotka który wyciągniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu niejednokrotnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, a nawet dywan. Mówimy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród codziennych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy młody kotek A nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie szponów, bo szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze poinformowania, iż to jego obszar. Gdy pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli zachować przed uszkodzeniem nasze pufy.
zabawki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie niezbędne zwłaszcza pupilom będącym stale w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, zaś na nadzwyczaj rozbudowanych drapakach ma możliwość do nadzwyczaj złożonych zabaw. Odpowiednio jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, by zachować przed zadrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają gospodarze, zatem ofiarą może ulec wersalka w salonie. Koty lubią też zaznaczać własne miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład nowego kota.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najcudowniejsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na zniszczenia i może służyć kotu jako przyjemne środowisko do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, postawionego na płytce pionowo lub pochyło, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są mocno rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na ziemi lub być przyczepiony do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Zazwyczaj drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt także dla hodowli, a jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie duża, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem i upodobaniami kotów. Jeżeli pupil lubi dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, przypuszczalnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.