karma sucha, karma mokra dla psa

Składniki karmy dla psów – czy karmy suche i mokre są zdrowe?

Składniki karmy dla psów – czy karmy suche i mokre są zdrowe?

Dobór odpowiedniej znakomitej marki suchej karmy, nie jest wcale takie nieskomplikowane, jak by się mogło zdawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już zauważyliśmy brak bardzo znaczącej informacji, jaką jest ilość każdego ze składników, jakie znajdują się w karmie. Jest to istotna wiadomość. Większość karm suchego typu jest robiona na bazie zboża i różnych roślin. Jednak tak koty jak i psy są mięsożercami, zatem winnym być karmione pożywieniem, gdzie podstawowym elementem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając żywność powinniśmy szukać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, dlatego ich dieta potrzebuje obowiązkowo składać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt tymczasem możemy odnaleźć ziarna, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, iż są pełnowartościowym pożywieniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięcho i tłuszcze winnym być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsiwa również nie może być opisana właściwie. Należy zatem unikać towarów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które mają w sobie wiele mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezapelacyjnie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce oraz warzywa powiększają wartość, w szczególności jeśli zamieniają one zboża w karmie.

Składniki mineralne są także bardzo pomocne, jednak potrzeba mieć zawsze na uwadze to, że pożywienie musi liczyć bardzo wysoką zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą pewnością powinniśmy unikać karm w których odnaleźć, można produkty naturalnego źródła, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź też konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w żywności dla piesków, jak BHT, Ethoxyquin i także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą zawierać w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, jeśli nie są podane przez producenta, nie istnieje wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Dlatego powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie umieszcza producent o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy dodatkowo zwrócić uwagę na to czy mięcho i tłuszcze są nieznanego źródła, gdyż może to stanowić wszystko i z całą stanowczością będzie wówczas stanowiło niezmiernie niską jakość. Większość z producentów nie publikuje na swoich opakowaniach zupełnych proporcji określonych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład żywności, więc wykonanie odpowiedniej opinii będzie wówczas polegało na naszej znajomości. Jeśli chodzi zaś o gotową karmę, rozsądnie będzie z naszej strony być wyjątkowo sceptycznym, niż wierzyć informacjom w tv bądź internecie.